Четвер, 27.06.2019, 10:08

Тарасівська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Частина - 2

Календар
«  Червень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Червень » 6 » . . . . . . Що означає "сучасна шкільна газета" та як її створити . . . . . .
10:50
. . . . . . Що означає "сучасна шкільна газета" та як її створити . . . . . .

                     

На ці завдання 26.05.2017 центром практичної психології і соціальної роботи, центром педагогічних інновацій та інформації Полтавського ОІППО проведений черговий майстер-клас «Як створити сучасну шкільну газету».

У заході взяли участь 24 особи (учні/студенти, дорослі), зацікавлені у розвитку шкільної газети, оновленні її концепції відповідно до процесів, що відбуваються у світі та державі. Проблема шкільної газети зацікавила представників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, професійно-технічної освіти, загальноосвітніх навчальних закладів.

                                       

Участь в майстер-класі взяла і наша вчителька Редька Н.О., керівник шкільного гуртка «Юний журналіст» (На фото зліва).

 

Шкільна газета має ознаки органів преси:

- постійна назва;

- готується шкільною редакційною колегією, яка включає дорослих та учнів (головний редактор, редактор, коректори, журналісти-юнкори).

- дописувачами до шкільної газети можуть бути батьки, учителі, учні, представники громадськості, які причетні до життя школи;

- видається через певні проміжки часу (принаймні раз на місяць), не повторюється змістовно і оформлена в одному стилі.                          

                                        

Шкільна газета – це набір новин і статей / оповідань, які пройшли редакційне опрацювання і призначені для читання школярами та іншими зацікавленими життям навчального закладу.Шкільна газета може поширюватися для читання на папері стінгазета / друкований варіант або в електронному вигляді (інтернетверсія, в форматі pdf).

Шкільна газета це фундаментальний засіб по формуванню свідомості учасників навчально-виховного процесу, демократичних стосунків у системі освіти, розвитку творчості. Наразі у системі освіти спостерігається відставання у цьому напрямку. Шкільна газета потребує оновлення концепції та осучаснення змісту.

Учасники виявили ключові труднощі шкільних газет, що потребують вирішення для покращення шкільного медіа (газети):

- чимало медіа, які навчальні заклади презентують як газету, не містять ознак газети (відсутні новини, рубрики, жанри тощо). Тому їх не можна вважати шкільними газетами.

- шкільні газети готують кілька осіб, які і є дописувачами, тому такі газети цікаві досить обмеженому колу читачів;

- у газетах недостатньо представлені матеріали учителів, батьків, учнів (студентів), громади, які причетні до життя навчального закладу;

- низька привабливість вигляду газети;

- розміщення матеріалів на шпальтах друкованих і електронних видань здебільшого не сприяють швидкому сприйняттю інформації.

 

У ході майстер-класу його учасниками створено 5 макетів сучасних шкільних газет, які містять потенціал для: завоювання читацької аудиторії, формування читацької грамотності школярів. У листопаді 2017 року планується проведення обласного конкурсу шкільних газет. Зацікавлених запрошуємо до медіаосвітнього руху у області.

Майстер-клас зі створення шкільної газети, як і інші заходи з медіаосвіти, сприяють підготовці дорослих та учнів до участі у міжнародному дослідженні PISA, що проводиться під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) у 2018 році (розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.02. 2016 року № 42 «Деякі питання участі України у міжнародному дослідження якості освіти PISA-2018»).

Переглядів: 168 | Додав: Діва | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar