Понеділок, 19.11.2018, 01:59

Тарасівська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Частина - 2

Календар
«  Жовтень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2015 » Жовтень » 12 » . . . . . ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ КЕРІВНИКІВ МУЗЕЇВ . . . . . .
13:25
. . . . . ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ КЕРІВНИКІВ МУЗЕЇВ . . . . . .

             

7 і 8 жовтня 2015 року у Полтаві та Глобинському районі відбувся обласний семінар-практикум керівників (завідувачів) музеїв при навчальних закладах «Музей при навчальному закладі – простір інтеграції основної та додаткової освіти дітей». Розпочався семінар у Полтавському обласному центрі туризму і краєзнавства учнівської молоді, а продовжився у краєзнавчому відділі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського.

                                

Відкрив семінар-практикум Директор ОЦТКУМ Комісар С.В. Він перерахував документи, на які слід звернути увагу, працюючи з музеями. Їх можна знайти на сайті ПОТКУМ. Він наголосив, що робота повинна керуватися Концепцією національно-патріотичного виховання.

Методист ПОЦТКУМ Комісар Ю.М. виступила з доповіддю на тему «»Екскурсія як важлива форма просвітництва і навчання дітей та молоді». Вона підкреслила важливість відвідування державних музеїв, а також роздала учасникам семінару брошури «Полтавщина легендами оспівана» та перелік музейних закладів Полтави.

Методист ПОЦТКУМ Бровко Н.Д. виступила на тему «Національно-патріотичне виховання учнівської молоді у рамках туристсько-краєзнавчих експедицій». Вона наголосила, що в цьому році закінчилася експедиція «Історія міст і сіл». Продовжуються експедиції «Моя Батьківщина –Україна» та «Мій рідний край», яка пов’язана з активним способом пересування (турпохід). Вона наголосила, що на відміну від «Моя Батьківщина – Україна», «Мій рідний край» має лише обласний та всеукраїнський етапи. Під час дослідження треба знаходити хоч маленький аспект пошуку.

Завідувач відділу ПОЦТКУМ Порубай Н.Ю. говорила про «Інноваційні форми і методи роботи з обдарованою учнівською молоддю у вихованні почуття регіонального патріотизму». Учасникам були роздані орієнтовні календарі обласних та Всеукраїнських масових заходів, семінарів, краєзнавчих конференцій та заочних конкурсів з туристсько-краєзнавчої роботи у 2016 році.

Методист ОЦТКУМ Ярошенко Ю.О. виступила на тему «Нормативно-правова база та методичне забезпечення діяльності музеїв при навчальних закладах Полтавщини. Тенденції розвитку шкільного музейництва». Вона детально зупинилася на наказі МОН № 1195 від 22.10.2014 р. «Про затвердження положень про музеї при дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України». Розпочався огляд музеїв при навчальних закладах. Керівникам музеїв треба переглянути документи та матеріали і представити інформацію про музеї. Також детально було розглянуто лист МОН від 22.05.2015 р. №1/9-255 «Про перегляд підходів з організації діяльності музеїв історичного профілю». Акцент було зроблено на те, що матеріал повинен подаватися з висвітленням ролі України у Другій світовій війні, героїв АТО, внесок волонтерів та громадян у зміцнення обороноздатності країни тощо.

                         

У Полтавській обласній бібліотеці ім. І.П. Котляревського завідувач Приходько Т.А. та інші співробітники відділу краєзнавства провели практикум на тему «Відділ краєзнавства Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського -- центр бібліотечного краєзнавства та осередок формування джерелознавчої і бібліографічної бази з історії та культури Полтавщини».

                       

8 жовтня семінар продовжився у Глобинському районі. Ми відвідали Івановоселещинську ЗОШ І-ІІІ ст., де під час практикуму «Відродження народних ремесел та промислів як один із засобів національного виховання учнівської молоді» побачили чудові вироби із солоного тіста, зернят овочів та фруктів.

                      

У Землянківській ЗОШ І-ІІІ ст. імені Народної артистки України Р.П. Кириченко виступили Пасько Н.М., в.о. начальника відділу освіти, сім’ї та молоді, Калашник С.А., завідуюча районним методкабінетом та директор школи Костиренко Н.В. Керівник музею-світлиці Раїси КириченкоСрібна В.В., представила шкільний музей, учні представили розповідь про життєвий та творчий шлях Р. Кириченко. Учасники побували у Корещині у будиночку батьків співачки та на її могилі, де були покладені квіти.

У Глобинській ЗОШ І-ІІІ ст. відвідали цікавий Музей історії школи, перед учасниками виступила директор школи Романенко С.П.

Директор Градизької гімназії імені Героя України О.Білаша провела практикум «Музеї та школа як компонент громадянсько-патріотичного виховання дітей». Учасники семінару відвідали історико-краєзнавчий музей (керівник Ковалевська Л.В.), Музей слави  та літературно-меморіальний музей О. Білаша (керівник Іванова Т.О.). було представлено уривок літературного свята, присвяченого О. Білашу. Присутніх також познайомили з витворами мистецтва студії «Фіалка» (керівник Манжус Д.М.).

По закінченні семінару були підведені підсумки обласного семінару-практикуму.

Від’їжджаючи з Градизька, учасники семінару побували на горі Пивисі і помилувалися прекрасними видами Дніпра. Це було прекрасним завершенням цікавого семінару-практикуму.

                                           

Матеріал підготувала учасниця обласного семінару-практикуму, директор Музею історії хліба Пісня Т.І.

Переглядів: 390 | Додав: Діва | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar