Субота, 17.11.2018, 18:58

Тарасівська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Частина - 2

Календар
«  Березень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Березень » 21 » Обласний науково-практичний семінар на базі Кременчуцького ліцею №4
15:37
Обласний науково-практичний семінар на базі Кременчуцького ліцею №4

            

18 березня 2016 року на базі Кременчуцького ліцею №4 відбувся обласний науково-практичний семінар на тему: «Розвиток креативності за допомогою інтерактивних методів на уроках хімії та в роботі з обдарованими дітьми».

Мета семінару:

 • обговорити особливості розвитку обдарованої дитини,
 • ознайомитися з процесом підручникотворення з хімії для учнів 8-го классу,
 • проаналізувати шляхи підвищення мотивації учнів до вивчення хімії та рівня навчальних досягнень школярів,
 • координація роботи медичної служби з підготовки вчителя хімії до впровадження нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти.

                                 

Програма семінару була насиченою та різноманітною. Так, на відкритті учасників привітав Бур’ян В.І., методист відділу природничо-математичних дисциплін та технологій Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, Сьомик О.Б., методист Кременчуцького міського науково-методичного центру, заслужений працівник освіти України.

Михайлик Я.В., директор Кременчуцького ліцею №4 Кременчуцької міської ради Полтавської області, презентувала роботу педагогічного колективу. Учні Кременчуцького ліцею №4 – майбутня наукова еліта міста та країни.

                        

Подальша робота семінару була присвячена проблемам та викликам на шляху створення сучасного підручника з хімії 8-го класу. Презентував підручник «Хімія – 8» Григорович О.В., кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, автор підручника з хімії (8 клас).

Практична частина семінару складалася з двох частин.

Тема першої частини: «Від творчого вчителя – до обдарованого учня». Майстер-клас «Розвиток креативності в роботі з обдарованими учнями»  презентувала Ковтун В.М, учитель хімії Кременчуцької гімназії №5 імені Т.Г. Шевченка, переможець ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015».

 Проектна технологія як важлива складова роботи із обдарованою дитиною -  тема виступу Джавахішвілі С.Г., заступника директора з навчально-виховної роботи Кременчуцького ліцею №4.

Практична частина ІІ: Хімія на виробництві.

Екскурсія до лабораторії Публічного акціонерного товариства «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укрнафта».

Із неймовірними враженнями учасники семінару поверталися із екскурсії.

Підвів підсумки роботи семінару Бур’ян В.І.

Проект

Рекомендації обласного семінару керівників МО учителів хімії з проблем «Розвиток креативності за допомогою інтерактивних методів на уроках хімії та в робот з обдарованими дітьми».

Обговоривши тему семінару, учасники РЕКОМЕНДУЮТЬ:

Полтавському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського:

 • сприяти поширенню досвіду роботи Кременчуцького міського науково-методичного центру з питання «Розвиток креативності за допомогою інтерактивних методів на уроках хімії та в роботі з обдарованими дітьми»,
 • матеріали науково-практичного семінару розмістити на сайтах ПОІППО ім. М.В. Остроградського та «Хімічна освіта Полтавщини»,
 • підготувати методичні рекомендації щодо особливостей викладання хімії в 2016-2017 навчальному році,
 • створити методичний кейс для вчителів «Хімія, 8».

 

Районним (міським) методичним кабінетам, науково-методичним центрам:

 • ознайомити педагогів району (міста) з досвідом роботи Кременчуцького науково-методичного центру з проблеми «Розвиток креативності за допомогою інтерактивних методів на уроках хімії та в роботі з обдарованими дітьми» провівши районні (міські) семінари з даної теми,
 • на засіданні методичного об’єднання ознайомити вчителів з матеріалами обласного семінару та нормативними документами щодо впровадження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти,
 • надати методичну допомогу вчителям в організації роботи щодо впровадження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти,
 • на засіданнях методичних об’єднань обговорити Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти, пропозиції щодо розвантаження навчальних програм з хімії для 10-11 класів та взяти участь у громадському обговоренні їх на сайті Міністерства освіти на науки України.

Вчителям хімії:

 • ознайомитися та обрати підручник для викладання хімії у 8-му класі, з тих, що отримали гриф Міністерства освіти на науки України,
 • під час проведення уроків та у позаурочній діяльності використовувати знання з нових інформаційних технологій, як засобу реалізації творчого потенціалу учнів, що забезпечить їх готовність до активної життєвої діяльності в умовах інформаційного суспільства; підвищити увагу до природничої освіти шляхом участі в олімпіадах, конкурсах, тренінгах.

Звичайно, як завжди трохи сумно прощатися з друзями, проте ми отримали безліч ідей, неординарних та геніальних. Тож із нетерпінням я буду чекати на нові зустрічі.
Н.К. Лисенко, керівник методичного об’єднання учителів хімії Гребінківського районуДетальніше ознайомитись із роботою Кременчуцького ліцею №4 можна на сайті за посиланням :    http://licey-4.at.ua/
 

Переглядів: 137 | Додав: Діва | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar