Субота, 17.11.2018, 18:48

Тарасівська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Частина - 2

Календар
«  Листопад 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Листопад » 15 » . . . . МОБІЛЬНИЙ ТЕЛЕФОН. ТВОЯ БЕЗПЕКА. МОБІЛЬНИЙ ЕТИКЕТ . . . .
15:46
. . . . МОБІЛЬНИЙ ТЕЛЕФОН. ТВОЯ БЕЗПЕКА. МОБІЛЬНИЙ ЕТИКЕТ . . . .

                             ТЕМА: ВИХОВНИЙ ЗАХІД З МЕДІАКУЛЬТУРИ В 4-му КЛАСІ

                           

Мета: формувати в учнів уявлення про вплив мобільних телефонів та інших електронних засобів на здоров’я; ознайомити з правилами користування мобільним телефоном, спонукати школярів до виконан­ня цих правил; виховувати сталі навички етичної та безпечної для власного здоров’я поведінки при користуванні мобільним телефоном.

           

Тема, яку ми розглянемо сьогодні, є дуже актуальною.                      
Ми живемо в час небувалого злету інформаційних технологій. Отримуємо інформацію завжди, коли дивимося телевізор, читаємо книжки, слухаємо радіо, спілкуємось між собою. Завдяки технічному прогресу з'явились нові засоби комунікації, а разом з ними і нові цінності.

    

 І сьогодні не можна не згадати про мобільні телефони. Нині наявністю цього пристрою нікого не здивуєш. Наше життя наповнене телефонами, сматрфонами, флеш-дисками, ноутбуками.

Сучасний мобільний телефон - це не лише зручний засіб зв'язку. Його можна використовувати як будильник, книжку для нотаток, фотоапарат, відеокамеру, комп'ютер, плеєр. Нові моделі телефонів мають дедалі більше різних функцій.

Потрібно пам'ятати, що сучасна техніка, хоча і має користь, проте може зашкодити здоров'ю, якщо користуватися нею надміру.

Ми звикли ставитися до мобільного телефону, як до цілком безпечної речі. Але це не зовсім так. Виявляється на нас чатують безліч небезпек:

Опромінення. Стільниковий зв'язок викликає рак мозку, тому слід вибирати телефон з меншою максимальною потужністю, обмежити кількість і тривалість розмов. Під час розмови варто перекладати телефон від одного вуха до іншого. Дитячий організм більш сприйнятливий до дії ЕМІ, тому необхідно обмежувати спілкування дітей по мобільному телефону.

Щоб зменшити вплив випромінювання мобільного телефона на власний організм, дотримуйся таких правил:

- Слід носити телефон у спеціальних чохлах, аби уникнути контакту з тілом. Не класти апарат до кишені, особливо нагрудної. Не припустимо носити телефон на шийному шнурочку, коли він звисає в ділянці сонячного сплетіння.

- Піднось телефон до вуха лише після встановлення з'єднання.

-  Замість голосового зв'язку краще послуговуйся SMS - повідомленнями.

- Під час розмови використовуй гарнітуру чи функцію гучного зв'язку.

- Не застосовуй телефон у зоні поганого зв'язку, а також у транспортних засобах.

- Під час розмови в приміщенні намагайся перебувати в місці з найкращим рівнем приймання сигналу, наприклад біля вікна.

-  Коли телефон заряджається, не залишай його поблизу себе.

- Не клади мобільний телефон під подушку, коли лягаєш спати.

Акумулятор. Фахівці повідомляють, що вибухнути може не сам телефон, а його акумулятор - в тому випадку, якщо він не "рідний", не фірмовий, а придбаний дешево десь на базарі. Такий акамулятор може призвести до непередбачуваного і завдати власникові каліцтва.

Не можна залишати телефон заряджатися на легкозаймистих предметах і не ставити на зарядку уночі, адже більшість апаратів вибухає саме під час заряджання.

Не купуйте батареї невідомих виробників. Акумулятор слід купувати у фабричній упаковці з гарантією і робити це в спеціалізованих магазинах чи салонах зв'язку.

Не розмовляйте по телефону, коли він приєднаний до зарядного пристрою.

У наслідок тривалого користування мобільним телефоном виникає підвищена тривожність і схильність до психозів.

Коли ми підносимо телефон до вуха, активність мозку змінюється. Зустрічаючи таку атаку, мозок "завантажується", а потім "розвантажується", тобто сповільнюється процес мислення.

Акумулятор випускає низькочастотні імпульси, електромагнітні поля підвищують свою дію.

Вихід із ситуації: не розмовляти по телефону довше 3 хвилин, мінімальний інтервал між дзвінками - 15 хвилин.

Ще одна небезпека пов’язана з використанням телефону під час грози. В цей час апарат стає смертельно небезпечним. Під час грози слід відключити мобільник, бо він стає провідником, який посилює дію розряду блискавки, спрямовуючи його  в тіло людини. Ніколи не розмовляйте по телефону під час грози!

Мобільним телефоном треба користуватися, якщо немає можливості зателефонувати зі стаціонарного телефону.

Щоб не зіпсувати зір, не грайся безперервно в завантажені в телефон ігри.

 Не можна користуватися і гратися телефоном під час занять у школі.

На сьогодні мобільний зв′язок став неодмінним атрибутом кожної людини. Проте послуговуючись ним, треба дотримуватися певних етичних норм, не створюючи незручностей для інших. Дотримуючись певних правил мобільного етикету, ми перш за все засвідчуємо свою вихованість та високу культури спілкування.

•       Під час заняття вимикайте мобільний телефон або ставте на беззвучний режим. Якщо існує потреба у терміновій розмові, ні в якому разі не можна розмовляти на парі, потрібно вийти з аудиторії і за її межами почати свою коротку розмову.

•       Вимикайте мобільний телефон у тих місцях, де є застереження «Будь ласка, вимкніть Ваш мобільний телефон», наприклад, у літаках чи у медичних закладах.

•       Перебуваючи в бібліотеці, у театрах, музеях, на виставках, у кінотеатрах переведіть мобільний телефон у режим «без звуку». Якщо необхідно терміново написати текстове повідомлення, вимкніть сигнали клавіатури.

•       Оберіть такі рингтони, які будуть приємні Вам, і в той же час не турбуватимуть оточуючих. Уникайте встановлення таких рингтонів на свій мобільний телефон, які можуть образити чи збентежити оточуючих (нецензурні вислови, грубі вирази та неприємні звуки).

•       Тестування власного телефону на рівень гучності рингтонів краще здійснювати вдома, а не в громадських місцях.

•       Установіть мінімальну гучність сигналу мобільного телефону, коли Ви відпочиваєте разом з іншими людьми, наприклад, у ресторані чи кафе.

•       Сідаючи за кермо, вимкніть гучність телефону і не відволікайтеся на дзвінки та телефонні розмови — це робить поїздку безпечнішою.

•       У громадських місцях: магазинах, транспорті тощо намагайтеся розмовляти по мобільному телефону максимально тихо та коротко, щоб не заважати оточуючим своїми розмовами.

•       Фотографуючи або знімаючи відео на свій мобільний, поважайте приватне життя інших людей. Запитайте дозволу, перш ніж когось фотографувати або знімати.

•       Більшість сучасних моделей телефонів можуть фіксувати номера, з яких був зроблений виклик, і повідомляти своїх власників про пропущені дзвінки. Якщо Вам не відповіли негайно, не треба повторювати виклик — наберіться терпіння й чекайте, коли Ваш абонент зможе передзвонити Вам.

•       Не слід викладати мобільний телефон на стіл під час ділової зустрічі, щоб не демонструвати зневагу до співбесідника, ніби розмова з партнером є менш цікавою і значимою, ніж розмова, що очікується по телефону. Навіть під час перерви в діловій бесіді, для розмови по телефону краще вийти в іншу кімнату.

•       Необхідно намагатися компенсувати чи згладжувати ті незручності, які може спричинити навколишнім власник мобільного телефону. Той, хто розмовляє по телефону на ходу, іноді не вітається зі знайомими, не поступається на дорозі, а іноді це може мати і трагічні випадки. Тож у такій ситуації краще зупинитися, закінчити розмову по телефону і після цього продовжувати йти.

 

 Пам'ятай: телефон - це не іграшка, а засіб зв'язку.

Переглядів: 148 | Додав: Діва | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar